פרלמנט הגליל

רק על עצמי לספר ידעתי... אורי גנני

לפני כ – 6 שנים הגענו רעייתי מל’ ( מלכה ) ואנוכי מירושלים לגליל העליון. בשנים הקודמות בהן עבדתי בתחום השיווק ובקליטת עולי אתיופיה הייתה לי במקביל פעילות חברתית. מאז הגעתי לגליל העליון אני מגדיר את עצמי כיזם של פעילויות חברתיות – תרבותיות באזור כשהמוטו שלי הוא שגם לתושבי הפריפריה מגיע ליהנות מדברים שלאנשי המרכז ברורים מאליו.
כך יזמתי 2 פעילויות אשר “רצות” כבר פעם בחודש כבר כ – 5 שנים:
 
1. “פרלמנט הגליל” 
מפגש של אוהבי שירה מהאזור ואף רחוק יותר ,שנערך במוצאי שבת ביקב מייסטר ע”י ראש פינה ( בחורף – במתנ”ס ראש פינה ) בו המשתתפים שרים משירי ארץ ישראל בניצוחו של אריה ברכה – המנהל המוזיקלי ממושב רמות – ונגנים מתנדבים . לכל מפגש נקבע נושא ולחברים המעוניינים ניתנת האפשרות לשיר סולו שירים שיבחרו. באירוע משולב גם מי שמספר מסיפורי א”י ( לאחרונה , אורה ערמוני על קרבות מלכיה במלחמת השחרור ). תמורת דמי השתתפות של 50 ש”ח נהנים החברים גם מכיבוד גלילי משובח.
 
2. “הפורום הגלילי” 
ע”ש חנן סבר לדיון בנושאים אקטואליים” – חברים מהאזור נפגשים במועדון החברים של כפר הנשיא ודנים בנושא שנקבע מראש. לכל מפגש מוזמן גם אדם שמתמחה או שיש לו מה להגיד בנושא. הוא פותח את הערב וגם משתתף בדיון. לאחרונה , לדוגמה – אלוף במיל’ ח”כ אייל בן ראובן על “הלעולם תאכל חרב?”. האורחים וגם המשתתפים מציינים את האווירה התרבותית והנעימה של הדיונים.
 
בנוסף לפעילויות הקבועות , אני יוזם גם טיולים, נסיעות לאירועים ( לאופרה במצדה, למקהלת הצבא האדום ועוד ) , הרצאות מעניינות ( על המוח ,לדוגמה ).
אשמח ליזום גם פעילויות לישובי ההר ומקווה לפגוש באירועים גם יותר חברים ממלכיה.
התחבר אל האתר
דילוג לתוכן